Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İhaleler Başarı ve Performansa Göre Verilmelidir | İnşa Edenler
Kurulduğu 1993 yılından bu yana inşaat ve taahhüt sektörüne hizmet veren ÖZDOĞANLAR Taahhüt İnşaat Tekstil ve Ticaret Ltd. Şti firması, bugüne kadar, Türkiye'nin her yöresinde yurdumuzun kalkınması adına birçok sektörde inşaat hizmeti vermiştir. Küçük ölçekli bir firma statüsünde başladığı hizmet yarışında orta ölçeği geride bırakarak büyük ölçekli bir firma olma hususunda hızını ve gayretini arttırarak devam ettirmektedir. İçinde bulunduğumuz ana kadar, altyapı, karayolu, üstyapı, endüstrüyel yapılar, altgeçitler, köprüler, isale hatları vb. işlerde birçok taahhüt işine imza atmış olan firmamız gelecekte dünyamız ve Türkiye'miz için çok büyük önem taşıyan yenilenebilir enerji konusunda da atılım yapmaya hazırlanmaktadır. Firmamızın yaptığı tüm işlerde göz önünde bulundurduğu yegane husus, firmaya kazancı yada zararı ne olursa olsun; taahhüdü altındaki tüm işleri sonuna kadar tamamlamak ve teslim etmek olmuştur. Bu düsturdan hareketle bundan sonra da yapacağı tüm işleri, tekniğine uygun, eksiksiz ve sonuna kadar yapmak tek amacı olacaktır.

Ancan ne yazık ki içinde bulunduğumuz sektörde firmaların yaptığı işlere, performansına ya da başarılarına göre ihale verilmemektedir. Hepimizin yakınen tanık olduğu üzere, kimi ihaleler, önceki performansları itibariyle insanlara güven vermeyen firmalara sadece düşük fiyat verdiği iiçin gitmektedir. Ülkemizde büyük acıların yaşandığı 1999 depreminde tanık olunduğu üzere, yetkisiz, sorumsuz, teknik yeterliliği olmayan firmalar veya şahıslar tarafından yapılan inşaatların yıkılmasından yada hasar görmesinden sonra ortaya çıkan tablo herkese verilecek bir ders gibidir. Bundan daha önemlisi bu dersi algılayacak, sonuçlar çıkartacak ve yenilerini yapmayacak bir insan gücüne sahip olabilmektir. Tüm Türkiye'nin ve bu sektöre emek veren firmaların büyük çoğunluğunun bu güce sahip olduğuna dair inancımızın tam olduğunu belirterek, firma olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı inanç, sabır ve gayretle Türkiye için iyi işler yapmaya devam edeceğimizin altını çizmek istiyorum.

Sektörümüzde hizmet veren diğer firmalarında aynı düşünce ve amaç doğrultusunda, Türkiye'mizi daha iyi ve daha güzele götürmek adına doğruluk ve dürüstlükten ayrılmadan hizmet vermeye devam edeceğine inancımı yinelemek istiyorum.

Tüm sektör çalışanlarına ve bu işe hizmet verenlere saygılarımı sunarım...
Saygılarımızla
ÖZDOĞANLAR GRUP
Binali Özdoğan
Grup Başkanı